Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 
  1. Сучасна еколого-географічна ситуація в Україні.
  2. Сутність здорового способу життя людини та умови його формування.
  3. Причини й наслідки наркоманії

Саме в цей час може бути особливо сильним вплив товаришів на думки, поведінку, дії. Підліток може не помічати й не відчувати цього. Коли товариші і друзі починають курити сигарети, вживати алкогольні напої або наркотики, доволі важко сказати: «Ні, я не хочу». Підліток може злякатися втратити друзів, компанію. У цій важкій ситуації важливо зробити правильний вибір. Настанови на вживання наркотиків особливо швидко формуються під тиском оточення. Таким значущим оточенням для підлітків стає негативно спрямована група однолітків. Залучення до норм таких груп (субкультурних норм) здійснюється через:

  • навіювання – через молодіжну філософію вільного проводження з наркотиками, провокативні знання;
  • відчуття – задоволення від участі в незвичних групах;
  • свідомість – залежно від ставлення оточення  і групи, коли спонукання до вживання наркотичних речовин є обов’язковою умовою перебування в групі.

У групі дають якісно нові механізми поведінки і психічної активності, які орієнтують особистість на вчинки, що відповідають ціннісним субкультурним нормам групи. Розвиток простого механізму мотивації забезпечується переключенням емоційного ставлення до наркотиків на набуті і в досвіді стимули їх уживання.

Наркомани зі стажем знаюсь, що назад вороття майже не буває, але ніхто з них зупиняти новачків не буде. Якщо вживання наркотиків має ще нерегулярний характер. У цей період особа здобуває потребу ділитися наркотиками, переказувати іншим міфи наркосубкультури. Для підлітка стає характерним повний альтруїзм щодо однолітків із наркотичною орієнтацією. Вони бажають «відкрити очі» своїм друзям залучити їх до «наркотичного кайфу», поділитися наркотичним засобом, навчити його вживати. Це явище називається прозелітизмом. Водночас відбувається рольове визначення підлітка в наркогрупі. Слабкі стають «шістками», «кроликами». Сильні – «діловими». Відтак з’являються проблеми поведінкового характеру. Вони відповідають визначеним у наркогрупі ролям. У результаті спільною метою стає придбання наркотику.